Home » Firma

Obroże treningowe

Obroża elektroniczna psaMarka Num`axes proponuje dwie serie obroży treningowych dla psów. Jedna z nich to seria EasyDog. To bardzo proste obroże, które sprawią, że niepożądane zachowania pupili zostaną sprawnie skorygowane i nie będzie po nich śladu. Kolejna seria francuskiej marki, to Canicom. Jest ona przeznaczona dla amatorów psiej tresury oraz profesjonalistów. Linia ta zawiera wiele modeli, które różnią się pomiędzy sobą zasięgiem oraz ilością dostępnych poziomów impulsów. Wśród lini Canicom wyróżniamy dwa specjalne modele w wersji Pro, które obsługiwać mogą także obroże śledzące Canibeep lub ptasią wyrzutnię Canifly. Poniżej opis linii obroży treningowych:

Obroża wibracyjna do tresuryEasyDogSoft to obroża, która powinna być stosowana dla psów, którym nie można podać impulsu elektrostatycznego, ze względu na wiek, czy problemy zdrowotne. Korekta niepożądanego zachowania następuje za pomocą bodźca wibracyjnego. Trzeba zaznaczyć, że w tym przypadku tresura psa zajmuje więcej czasu niż przy obrożach elektronicznych. Pilot posiada funkcje wibracji krótkiej- ostrzegawczej,długiej-korekcyjnej, podświetlenie obroży ( możliwość tresowania po zmroku) i dźwięk ostrzegawczy. Zestaw oferuje zasięg do 200 metrów. Pilot jak i obroża posiadają kontrolkę stanu baterii, obroża jest wodoodporna, natomiast pilot jest odporny na lekkie zamoczenie. EasyDog Pulse to skuteczny zestaw dla amatorów. Zasięg jest ograniczony do 200 metrów, a obroża posiada funkcję podświetlenia po zmroku. 4 przyciski na pilocie to: wibracja ostrzegawcza, dźwięk ostrzegawczy, podświetlenie obroży i regulowany w 5 natężeniach impuls korekcyjny. Obroża posiada włącznik magnetyczny, dzięki czemu nie uruchomi się wtedy, kiedy nie chcemy. Pilot jest odporny na lekkie zamoczenia, natomiast obroża jest całkowicie wodoodporna. Urządzenia te posiadają kontrolkę stanu zasilania. Zasilanie pilota następuje za pomocą baterii 3V CR2032, a obroża posiada baterię 3V CR2

Obroże Canicom dla psówObroże Canicom, jak już wcześniej wspomniano to obroże zarówno dla amatorów jak i profesjonalitów. Canicom 200First to obroża przeznaczona dla psów ras mniejszych. Oferowany zasięg to 200 metrów. Oprócz impulsu dostępnego w 5 poziomach, można zastosować sygnał akustyczny. Zestaw jest odporny na deszcz, zasilany na baterie. Canicom200 to obroża posiadająca optymalny dla amatorów zasięg do 200 metrów, jest prosta w obsłudze i bardzo funkcjonalna. Włączamy ją za pomocą magnesu umieszczonego w pilocie. Posiada ona przycisk sygnału akustycznego w celu zastosowania go jako ostrzeżenia, funkcje impulsów przerywanych do odwrócenia uwagi psa, a oprócz tego funkcje impulsów ciągłych do korekty. Impulsy obroży można regulować w 9 natężeniach. Canicom300 jest obrożą przeznaczoną do tresury psa w zasięgu do 300 metrów. Zestaw posiada 12 poziomów impulsów, dodatkowo ma funkcję Booster i włącznik magnetyczny, dzięki czemu obroża nie uruchomi se przypadkowo. System posiada podział impulsów na krótkie, które są ostrzegawcze i długie, a dodatkowo można użyć sygnału dźwiękowego. Canicom500 to prosta w obsłudze obroża, przeznaczona na średnie dystanse, w zasięgu do 500 metrów. Oferuje ostrzeżenie dźwiękowe, impulsy przerywane, impulsy ciągłe, które dodatkowo można regulować w 15 natężeniach. Pilot posiada wyświetlacz LCD z podświetleniem. Canicom800 to zaawansowana wersja elektronicznej obroży Num’axes, co umożliwia obsługę dwóch obroży z odbiornikami. Można ją używać w wolnym terenie do 800 metrów. Pilot posiada wyświetlacz LCD z podświetleniem, funkcję kodowania obroży odbiorczej. Zestaw oferuje opcję sygnału akustycznego, impulsów przerywanych i ciągłych i dodatkowego przycisku natychmiastowego zatrzymania psa – Booster. Impulsy są dostępne w 15 natężeniach. Bardziej zaawansowanym i wdrożonym w temat właścicielom marka ma do zaproponowania obroże treningowe takie jak Canicom1500, który pozwoli kontrolować nawet 4 psy w zasięgu do 1500 metrów (tresura kilku psów wymaga dokupienia obroży odbiorczych). Canicom 500 PRO to obroża przeznaczona specjalnie na potrzeby myślistwa. Służy ona do szkolenia i odnajdywania pupila. Ciekawe w tym modelu jest to, że pilot obsługuje jedną obrożę dźwiękową, a drugą szkoleniową. W zestawie istnieją impulsy krótkie i długie regulowane w 15 natężeniach. Przed impulsem następuje ostrzeganie dźwiękowe, a w sytuacjach awaryjnych można zastosować funkcję Booster, czyli podwyższony poziom impulsu. Canicom1500 PRO jest wyjątkowym zestawem (z możliwością pracy w zasięgu do 1500 metrów), ponieważ może obsługiwać cztery obroże elektryczne, do czterech ptasich wyrzutni lub dwóch obroży dźwiękowych. Zestaw oferuje impulsy regulowane w 18 zakresach, ostrzeżenie dźwiękowe i funkcję Booster.

Elektroniczna obroża psa na akumulatorObroże Canicom z linii Expert to jeszcze lepiej dopracowane obroże treningowe. Do wyboru mamy trzy modele o zasięgach 300,800 i 1200 metrów. Obroże elektroniczne z tych zestawów są zasilane na doładowywane akumulatorki co gwarantuje też większą wodoszczelność obroży. Canicom 300 Expert dysponuje 12 poziomami impulsów, Canicom 800 Expert dysponuje nimi w ilości 15, natomiast Canicom 1200 Expert oferuje aż 18 poziomów impulsów. Każdy zestaw umożliwia przesłanie impulsu ciągłego oraz krótkiego – ostrzegawczego. Każda z obroży treningowych Canicom Expert dysponuje ostrzegawczą wibracją oraz Funkcją Booster. Piloty wyposażone są w czytelny wyświetlacz LCD. Modele Canicom 300Expert oraz Canicom 800 Expert obsługiwać mogą jednocześnie dwie obroże odbiorcze. Natomiast Canicom 1200 Expert może obsługiwać ich aż cztery.