Home » Firma

Lokalizatory i kamery dla psów

Kamera dla psaOprócz obroży treningowych i antyszczekowych marka ma do zaproponowania jeszcze takie produkty jak lokalizatory dla zwierząt czy ptasie wyrzutnie do systemów treningowych. Bardzo ciekawym produktem, który spełni swoje zadanie jako informator, co się dzieje z naszym pupilem jest kamerka Eyenimal. Urządzenie to jest przymocowane do obroży pupila, który wybiera się przechadzkę, a w momencie jego wędrówek jest nagrywany film, który możesz potem obejrzeć na komputerze, czyli po jego powrocie dowiedzieć się, co porabiał podczas swoich nieobecności i jakie ścieżki pokonywał. Natomiast obroża śledząca Canibeep Radio, to system elektroniczny dla psów, który został zaprojektowany na potrzeby myślistwa, pozwalający na pracę z wieloma psami. Jest przeznaczony do polowań, dzięki czemu można zlokalizować psy, nawet gdy są w momencie wystawiania bądź łączenia biegu z wystawieniem. Zestaw jest odporny na deszcz i umożliwia pracę w zasięgu do 200 metrów. Można także zakupić same obroże, którymi sterować będziemy za pomocą pilotów Canicom 500 Pro lub Canicom 1500 Pro.

TerrierFinder 3 o zasięgu do 5 metrów, to zestaw zawierający obrożę wysyłającą sygnał oraz odbiorcze urządzenie, zczytujące sygnał obroży. Umożliwia 2 tryby poszukiwania: orientacyjny i bardzo precyzyjny. Orientacyjnie znajdziemy psa w odległości 5 metrów od niego, a precyzyjnie w odległości do 2,5 metrów. Wspomaganie poszukiwania następuje za pomocą dźwięków akustycznych. W momencie gdy interesuje nas większy zasięg odnajdywana pociechy, marka Num’axes stworzyła podziemny lokalizator dla norowców TerrierFinder. To zestaw w wersji o większym zasięgu. Orientacyjna funkcja dostępna jest nawet w odległości 12 metrów od psa, precyzyjna natomiast w odległości 3,5 metrów. Odbiornik posiada szereg diod, a im bliżej jesteśmy psa, tym więcej się ich zapala. W przypadku posiadania małych kotów i psów, można zaopatrzyć się w lokalizator FerretFinder3. Na 5 metrów od obroży nadającej sygnał, następuje poszukiwanie orientacyjne. Precyzyjne poszukiwanie to 2,5 metra od zwierzaka. Lokalizacje ułatwia również dźwięk, kiedy to jesteśmy bliżej pupila, jest on intensywniejszy.


Kamera dla któw eyenimalKamera EyenimalLokalizator dźwiękowy
 

Contact PRO – to system dla psów, który pomaga w odnalezieniu oddalonych psów i kotów, Zwierzę ma obrożę wyposażoną w nadajnik a jego właściciel w odbiorniki. Największa ilość diod na wyświetlaczu wskazuje, że jesteśmy najbliżej pupila. Dodatkowo potwierdzi to sygnał dźwiękowy. System umożliwia śledzenie aż do 100 psów. Oprócz tego posiada czujnik ruchu informujący czy zwierzak stoi, czy biegnie.

Dla posiadaczy psów, którzy chcą odbywać ćwiczenia szkoleniowe związane ze stójką, mogą wyposażyć się w ptasią wyrzutnię Canifly. Do jej obsługi niezbędne jest dokupienie sterownika Canicm1500PRO. Urządzenie jest dostosowane do różnych poziomów szkoleniowych. Istnieje również zestaw ptasi wyrzutni Canifly, gdzie sterownikiem systemu jest pilot Canicom1500PRO, który umożliwia obsługę dwóch obroży elektronicznych, do czterech ptasich wyrzutni lub dwóch obroży dźwiękowych. Wyrzutnia i sterowniki są zasilane na baterie, a poziomy szkoleniowe są dostępne tak jak w poprzednim przypadku, czyli: utrwalanie stójki, kontrola, odległości i kontakt pomiędzy właścicielem a psem.

Do dość ciekawych nowości w ofercie lokalizatorów marki Num`axes należy Navidog. navidog to system bazujący na sygnale GPS oraz na sygnale radiowym. Sygnał GPS umożliwia nam odczytanie na odbiorniku współrzędnych położenia psa oraz kierunku w jakim należałoby za nim podążać. Wyszukiwanie to działą w zasięgu do ok. 9600 metrów. Nastomiast sygnał radiowy pozwala nam na odszukanie psa w miejscach, gdzie GPS nie posiada zasięgu (las itp.). Ten tryb odnajdywania oferuje zasięg do 15 kilometrów. Tryb ten ma za zadanie pomóc nam w wytopieniu naszego psa.